Pārdod dzīvokli vai māju Rēzeknē – Aktualitātes 2022

2022-09-13

Pērc vai pārdod dzīvokli, māju vai zemi – Rēzeknē.

Dzīvokļu, māju un zemes cenas Rēzeknē

Pārdod dzīvokļus Rēzeknē:

 

Izīrē dzīvokļus Rēzeknē:

 

Pārdod mājas Rēzeknē:

 

Pārdod zemi Rēzeknē:

(avots: ss.com 26.07.2022.)

dzivoklu tirgus kuldiga cenas

Dzīvokļu tirgus - Rēzeknē

Rēzeknē piedāvājumā dominē divistabu dzīvokļu pārdošana (22 aktīvie sludinājumi uz 26.07.2022.). Plašs piedāvājums ir arī vienistabu un trīsistabu dzīvokļiem, taču četristabu piedāvājuma tikpat kā nav. Pieprasītākie ir divistabu un vienistabas dzīvokļi.

Līdz ar inflāciju un būvmateriālu cenu pieaugumu, palielinās iedzīvotāju vēlme iegādāties dzīvokļus labā stāvoklī, mēbelētus/ daļēji mēbelētus.

Rēzeknē nav tik liels renovēto māju skaits, tāpēc iedzīvotājiem ir arī svarīgs mājas tips un potenciāli patērējamā summa uz apkures rēķiniem, kas šajā gadījumā būs lielāks agrāk uzceltajām ēkām, piemēram, pirmskara laikā vai padomju laikos.

Pieprasījumu pēc dzīvokļiem Rēzeknē, galvenokārt, veido vietējie klienti, uzņēmēji, ka arī iedzīvotāji, kas iebrauc Rēzeknē no citām pilsētām vai reģioniem. Vērojama īres dzīvokļu tirgus aktivitāte, taču arvien populārāka kļūst to iegāde, izmantojot iespēju aizņemties kredītu uz ilgāku laika periodu.

 

Visvairāk pieprasīti ir divistabu, trīs istabu dzīvokļi. Pieprasījumus lielākoties veido jaunās ģimenes ar bērniem, kā arī tie, kuri ir pārvākušies dzīvot uz Rēzekni no citām Latvijas pilsētām, novadiem.

 

Divistabu, trīsistabu dzīvokļi, kur ir veikts remonts, daļēji/ pilnībā mēbelēti 10 000 līdz pat 60 000 eiro.

 

Rēzeknē pieprasījumu rada dzīvokļi daudzīvokļu mājām, kur ir veikti nosiltināšanas darbi, atjaunoti balkoni un/ vai atjaunotas kāpņutelpas un ielikti plastikāta logi tajās.

 

Lielākais piedāvājumu skaits ir Rēzeknes centrālajā un austrumu daļā.

 

Pilsētas centrā ir liels pieprasījums pēc dzīvokļu īres, pirkšanas.

 

Pilsētas centrā (33 dzīvokļi) dzīvokļu cenas ir visaugstākās, jo arī pieprasījums un pilsētvides attīstība ir visaugstākā. Cenu diapazons ir no 17 000 eiro līdz 50 000 eiro. Savukārt zemākās cenas Rēzeknē ir novērojamas piepilsētas apkaimē, sākot no 12 000 eiro 1-istabu dzīvoklim, kas atrodas Jupatovkas apkaimē, vistālāk no pilsētas centra (aptuveni 5 km). Līdz ar apgrūtināto pieejamību un attālumu, samazinās arī tirgus vērtība.

 

pārdod-īpašumus-ādažos

Mājokļu tirgus - Rēzeknē

Tiek pārdoti mājokļi Rēzeknes apkaimē. Bieži dominē pārdošanas piedāvājumi ar ½ mājas. Ja pārdod pusi no mājas, lielākoties tas ir viens stāvs, taču, ja pārdod visu mājokli, tad bieži vien tās ir divstāvu vai vienstāvu mājas, kas ir salīdzinoši vecas.

 

Pircēji meklē mājas, kas ir jaunbūves. Pieprasījums lielākoties ar papildus zemes platību īpašumā. Pieprasījums pēc mājokļu iegādes Rēzeknē ir dažādām nekustamo īpašumu kompānijām, ne tikai no iedzīvotāju puses. Pircēji meklē mājokļus, kas ir arī dalāmi ar kādu, jeb pusi no celtnes. Ir interese par mājokļiem blakus ūdenstilpēm.

 

Mājokļu pārdevēji piedāvā iegādāties īpašumu gan mēbelētu, gan  bez mēbelēm, kā arī ar tikko veiktu remontu, tāpat arī bez. Cenu diapazons mājokļiem ir sākot no 10 000 eiro līdz 250 000 eiro. Savukārt platība īpašumiem ir 41 – 5559 kvadrātmetriem.

 

Nav mainījusies.

 

Šobrīd mājokļu piedāvājums Rēzeknē ir diezgan vienmērīgs pa visu pilsētu, bet, tomēr, pilsētas centrā tie ir izkārtoti koncentrētāk.

 

Nekustamos īpašumus lielākoties vēlas pirkt pilsētas centrālajā daļā, vai ziemeļu daļā, kas atrodas nostāk no pilsētas centra.

 

Dārgākie īpašumi tiek pārdoti Rēzeknes pilsētas centrā, kur visu veidu īpašumiem cena ir augstāka, kas var būt saistīts gan ar pakalpojumu pieejamību, gan ar atrašanās vietu. Savukārt zemākas cenas īpašumiem ir Rēzeknes apkaimē, kas var tikt pamatots ar māju stāvokli, kā arī ar attālumu no pilsētas centra. Taču cenas diapazons ir atkarīgs no mājokļa kvalitātes.

 

pārdod-zemi-ādažos

Zemes tirgus - Rēzeknē

Dominē zemes īpašumi, kuri ir domāti mājokļu vai citu īpašumu izbūvei, kā arī ar pievienoto adresi un komunikācijām. Pārdod arī zemi tirdzniecības ēkām, piemēram, jaunajiem uzņēmējiem.

 

Visvairāk pieprasītie ir zemes gabali privātmājas celtniecībai, kā arī tuvumā kādai ūdenstilpei.

 

Zemes platība ir robežās no 400 m2 līdz 14 ha. Cenu diapazons ir 6 500 eiro līdz 280 000 eiro, kas mazāk ir saistīts ar zemes atrašanās vietu par pārdodamās zemes platību.

 

Interese ir palielinājusies un pircēji meklē zemi lielākoties ar iespēju tās apbūvei.

 

Rēzeknes centrālajā un austrumu daļā.

 

Centrs un piepilsēta.

 

Lielākās īpašumu cenas ir piepilsētā un tās apkārtnē, kas ir saistāms ar lielo pārdodamās zemes platību.

 

Rēzeknes pilsētas jaunumi

2022. gada jūlijā notiek publiskā apspriešana iecerei „Biroja ēkas būvniecība, Dārzu ielā 21A, Rēzeknē”. Realizācijā esošie projekti -  Biznesa klastera attīstība Rēzeknes pilsētā un komercdarbības atbalsta infrastruktūras izveide.

 

Rēzeknes pilsētā aktīvi notiek dažādu kultūras, atpūtas, sporta, u.c. objektu labiekārtošana, piemēram, pērn tika  labiekārtots kultūras un atpūtas parks Raiņa ielā 29A, Piepūšamās futbola halles novietošana un komunikāciju pieslēgumu ierīkošana Rūpnīcas ielā 11, u.c.

 

Izmantojot ES  un valsts finansējumu laika posmā no 2017. gada līdz 2022. gadam Rēzeknes pilsētā tika un tiek veikti energoefektivitātes pasākumi 22 daudzdzīvokļu ēkas (Baznīcas iela 26A, Atbrīvošanas aleja 145a, Rūpnīcas iela 3a, Atbrīvošanas aleja 147, Dārzu iela 9, Rīgas iela 2, F.Kempa iela 40, Ventspils iela 5, Atbrīvošanas aleja 151A, Brāļu Skrindu iela 19A, Dārzu iela 8, Atbrīvošanas aleja 145, Dārzu iela 43, Lubānas iela 59, Dārzu iela 13, Dārzu iela 57, Pulkveža Brieža iela 13, Metālistu iela 7, Brīvības iela 3B, Dārzu iela 81, Dārzu iela 40, Stacijas iela 18), no kurām 5 ir 103. sērijas ēkas, viena 316/318. sērijas un pārējās specprojekti. Kā arī pašvaldībā ikgadu tiek veikti daudzdzīvokļu māju siltināšanas un atjaunošanas darbi.

 

Rēzeknē aktīvi tiek veikti dažādi ceļu remonti vairākās ielās, piemēram, Skolas ielā, Miera ielā, Egļu ielā, Pulkveža Brieža ielā, u.c.

Ielu infrastruktūras īstenotie projekti laika posmā no 2017. gadam līdz 2021. gadam – Ceļa izbūve no Maskavas ielas līdz dzelzceļam; Daugavpils, Latgales un Ludzas ielu pārbūve; Maskavas, Noliktavu un Varoņu ielu pārbūve; Komunālās ielas atjaunošana; Viļakas ielas atjaunošana. Realizācijā esošie projekti – A.Pumpura ielas pārbūve; Rēzeknes pilsētas ielu seguma atjaunošanas darbi (Atmodas iela, Kooperatīva šķērsiela, Pulkveža Brieža iela); Stacijas ielas posma pārbūve.

 

Jā, pilsētas ielu atjaunošana un jaunas infrastruktūras izveidošana var ietekmēt tai pieguļošo arhitektūras un citu objektu vērtību.

 

Ober Haus nekustamo īpašumu piedāvājumi Rēzeknē

 

 

Kontakti

Ja vēlaties veikt nekustamo īpašumu vērtēšanu vai pārdošanu, lūdzu sazinieties ar mūsu Daugavpils pilsētas darbiniekiem:

Inta Ruskule

E-pasts: inta.ruskule@ober-haus.lv

Telefona nr.: +371 26187086

Diāna Frīdenberga

Valdes priekšsēdētāja +37167284544 +37128232001
diana.fridenberga@ober-haus.lv Ieriķu iela 5, Riga, LV-1084


Ober-Haus jaunumi