Jaunie projekti

2022-01-27

Jaunie projekti dzīvokļiem

Jaunie projekti

 

Kas tiek apzīmēts kā jaunais projekts?

Kā jaunais projekts tiek apzīmēta ēka, kas ir vai nu tikko uzbūvēta vai būvniecības stadijā, vai arī ēka, kas ir vai tiek pilnībā renovēta.

Māja kas ir 5, 7, 10 gadus veca vel aizvien skaitās jaunais projekts?

Jā, ja klients vēlas pārdot dzīvokli ēkā kura celta pirms 10 gadiem tad atzīmē jaunais projekt. Bet ja analizējam tirgus tendences, piemēram gada pārskatiem tad ņemam vērā tikai tos dzīvokļus/ ēkas kuru statuss ir pirmreizēja reģistrācija.

Vai mājas kas ir pilnībā restaurēta un varbūt pārplānota arī skaitās jaunais projekts?

Ja ēkai ir būvprojekts un tiek pilnīgi renovēta (mainītas komunikācijas, instalācijas, stiprinātas sienas / grīdas / pārsegumi. Zemesgrāmatā tiks atvērta jauna kadastra atzīme katram dzīvoklim tad arī šādas ēkas var pieskaitīt pie jaunajiem projektiem. Kaut gan speciālistu domas šajā jautājumā var dalīties.

Cik maksā jaunie projekti?

Cenu amplitūda jaunajos projektos ir ļoti liela. Ir iespējams atrast dzīvokli jaunajā projektā gan par 1000eur par m2, un dārgākie – līdz pat 5000, 6000 eur par m2. Protams, viss ir atkarīgs no tā, kas ietilpst cenā – ir apdare, nav apdares, atrašanās vieta, infrastruktūra, materiāli, kvalitāte.

Kuras mikrorajonos ir dārgāk / lētāk?

Centrs, Klusais centrs, Mežaparks, Teika, Āgenskalns – vēsturiskā apbūve, prestižās dzīvesvietas – vēl jo projām aktuāli, prestiži un dārgāk nekā citur.

Pļavnieki, Purvciems, Brasla, Dārzciems, Ķengarags, Imanta, Zolitūde utt. – visur, kur dominē padomju laiku daudzstāvu ēkas, cenas būs zemākas. Un jo tālāk no centra, jo zemāk.

Kas ietekmē jauno projektu cenas?

Ietekmē atrašanās vieta. Ja blakus nav līdzvērtīgi projekti tad cena būs nedaudz augstāka. Bet ja ir liela konkurence tad cenas noturēsies vienādā līmenī. Noteikti ka cenu nosaka vietas infrastruktūra, ēkas kvalitāte, plānojumi, apsaimniekošanas izmaksas.

Cenu salīdzināšana jaunajā projektā, bloku mājās un pirmskara laika mājās.

Jaunais projekts Teikā, Burtnieku 1, m2 cena sākot no 1282 eur, dzīvoklis bez apdares. 44 m2.

Teika, lietuviešu projekts, 920 eur m2, 43 m2 dzīvoklis.

Teika, pirmskara ēkas, m2 cenas svārstās no 545eur/ m2 dzīvoklim, kur ir vajadzīgi kapitāli ieguldījumi, līdz pat 2,231eur /m2 par kapitāli izremontētu nelielu dzīvokli.

Jauno projektu pieejamība.

Patreiz jaunajiem projektiem ir samazinājies piedāvājums. Sakarā ar celtniecības materiālu un darbaspēku cenu pieaugumu būvniecības tempi ir samazinājušies. Un līdz ar to arī gatavi dzīvokļi gandrīz uzreiz tiek izpirkti. Lielāks ir pieprasījums. Cenas kāpj. Ja gada sākumā cena bija apm 1800 EUR/m2 tad tagad cena ir jau 2300 EUR/m2.

Plusi / Mīnusi jaunajiem projektiem

+ bankas dod kredītus ar labākiem nosacījumiem
+ mazāki komunālie
+ labiekārtoti pagalmi un autostāvvietas
+ viss ir jauns. Nav jāuztraucas par remontu, stāvvadu remontu
– maksā vairāk nekā līdzvērtīga izmēra dzīvoklis bloka mājā.

Atsauksmes par jaunajiem projektiem

Vai jaunie projekti kuri uzbūvēti pēdējo 5 gadu laikā ir kvalitatīvi?
Jā un nē. Atkarībā kāda ir attīstītāja koncepcija. Bet varam teikt noteikti ka pēdējos 5 gados Jauno projektu dzīvokļiem ir neinteresanti plānojumi, tie ir stipri mazāki, lai veidotu ekonomiska izmēra dzīvokļus.

Pirms 10 gadiem būvēja daudz lielākus un plānojuma ziņā daudz skaistākus dzīvokļus.

Kāda ir skaņas izolācija jaunajos projektos? Dzird kaimiņus tāpat kā bloka mājās vai nedzird nemaz?

Dzird, bet daudz mazāk nekā padomju laiku mājās. Un atkarībā no kā ēka būvēta. Tā ir paneļu māja vai monolīta.

 

Jaunie projekti kā investīcija

Kuri jaunie projekti ir pieprasītāki un varētu tādi būt arī nākotnē?

Šis ir ļoti dažādi. Jaunajos projektos dzīvokļus pērk gan jaunie speciālisti, gan jaunās ģimenes ar maziem bērniem (jo tur veidojas draudzīga vide, jaukas jauno ģimeņu komūnas, kas tur rūpi par šo ģimeņu bērniem), dzīvokļus pērk jau pieaugušie bērni vientuļajiem vecākiem, vai vecāki, kad bērni izvācas, nolemj no lielāka bloka mājas dzīvokļa pārcelties uz mazāku jaunā projekta dzīvokli.

Pavasarī, piemēram, tika meklēti lielāki dzīvokļi, jo daudziem parādījās nepieciešamība pēc atsevišķas darba istabas. Daudzas jaunās ģimenes arī izvēlas dzīvokli jaunajā projektā, kas atbilst tā brīža vajadzībām, bet pēc gadiem 5-10 ir kā atspēriena punkts mājas būvniecībai vai iegādei.

Pirkt dzīvokli jau uzbūvētā mājā vai tikai ieplānotā?

Drošāk kad ēka nodota ekspluatācijā. Bet tad jau nav vairs liela izvēle. Bet ja grib labāko plānojumu un stāvu tad jārezervē jau celšanas stadijā.

Kādi ir plusi pērkot dzīvokli jaunajā projektā ar Ober-Haus starpniecību?

Mūsu aktuālie piedāvājumi:

Jaunie projekti dzīvokļiem

Diāna Frīdenberga

Valdes priekšsēdētāja +37167284544 +37128232001
diana.fridenberga@ober-haus.lv Ieriķu iela 5, Riga, LV-1084


Ober-Haus jaunumi