Vai Liepāja tiešām ir nopietna konkurente Palangai?

2019-02-25

Īpašumu iegāde saulainos kūrortos, kur vasara ilgst lielāko gada daļu, arvien vairāk piesaista lietuviešu uzmanību. Tomēr ne visus interesē lidot ar lidmašīnu uz kādu Eiropas daļu, pietiek, ja ir iespēja vasarā ar auto pāris stundu laikā nokļūt līdz jūrai. Salīdzinoši lēti īpašumi jūras krastā ir atrodami arī pie mums – Latvijā. Piemēram, Liepājā ir iespēja iegādāties dzīvokli pie jūras tikai par 10 000 EUR.

Portālā City24.lv var atrast dzīvokļu piedāvājumus par vēl zemāku cenu. Piemēram, pārdošanai izvietots 69 kv.m. dzīvoklis tikai par 8 700 eiro. Nav detalizēta apraksta un fotoattēlu, tikai pievienota piezīme, ka mājoklim nepieciešams remonts. Tajā pašā vietnē izdodas atrast arī dzīvokli par vēl zemāku cenu – tikai 4230 eiro. Pārdodamā objekta platība gan ir divreiz mazāka – tikai 34 kv.m., tas atrodas vecas koka mājas pirmajā stāvā. Bet piedāvājumā pieejams arī 47 kv.m. liels, remontēts divu istabu dzīvoklis ar balkonu par 14 400 eiro. Pievienotajās fotogrāfijās redzams, ka dzīvoklis nav sliktā stāvoklī.

Tomēr nevar teikt, ka Liepājā ir tikai lēti īpašumi. Portālā atrodami dzīvokļi, kas maksā 70 000 un pat 150 000 eiro. Tomēr jāatzīmē, ka dārgākie objekti atrodas jaunā projektā vai renovētā ēkā, daži no tiem tiek pārdoti ar visām mēbelēm un sadzīves tehniku.

Ja Liepājā iespējams iegādāties divistabu dzīvokli, protams, atkarībā no atrašanās vietas un stāvokļa par apmēram 10 tūkstošiem eiro, tad Palangā vai Kuršu kāpās īpašuma izmaksas ir divas vai pat trīs reizes lielākas.

Ober-Haus vadītājs Lietuvā Remigijus Pleteras skaidro atšķirību starp Lietuvas un Latvijas piekrastes cenām, ar to, ka ​​Lietuvai ir piecas reizes mazāk jūras krasta nekā Latvijā, tāpēc ir dabiski, ka lietuviešu interese par netālo Liepāju palielinās.

Kā norādīja R. Pleteras, lielu piekrastes teritoriju aizņem Kuršu kāpas aizsargātais krasts. Tādējādi ar pašreizējo piedāvājumu nav iespējams apmierināt iedzīvotāju vajadzības, tieši tādēļ lietuvieši sāk izskatīt īpašumu iegādes iespējas kaimiņvalstīs. „Latvijas piekraste ir konkurente Lietuvas piekrastei. Pēdējos gados lietuviešu interese par mājokļiem Latvijas piekrastē ir palielinājusies. Tiem, kas nespēj iegādāties mājokli Palangā vai Kuršu kāpās, ir iespēja atrast alternatīvu Liepājā, protams, tas būs zemākas kvalitātes mājoklis. Daļa lietuviešu izvēlas nekustamo īpašumu arī tādās vietās, kā Pape un Ventspils,” komentēja Pleteras.

Pēc R. Pleteras domām, Latvijas iedzīvotāji pārsvarā iegādājas īpašumu atpūtai tikai Jūrmalā vai pilsētās, kas atrodas uz ziemeļiem no Rīgas. Tajās vietās gan cenas ir tādas pašas, kā Palangā un Kuršu kāpā, nereti pat augstākas.

R. Pleteras uzskata, ka vajadzētu investēt lētu īpašumu attīstīšanā piejūras pilsētās, bet ne kūrortpilsētās. Īpašumu cenas Lietuvas piekrastē ievērojami atšķiras – līdzīgu objektu Liepājā var atrast daudz lētāk, taču, kā norāda R.Pleteras – mēs salīdzinam divas dažādas lietas. “Vispirms nevajadzētu uzskatīt Liepāju par kūrortpilsētu. Tā ir rūpniecības osta ar 70 tūkstošiem kv.m. dzīvojamo un kopmītnes tipa daudzdzīvokļu ēku. Īpašumi kūrortpilsētās, kurās darbojas sanatorijas, spa centri, ir dažādas izklaides iespējas, apsaimniekotas pludmales ar glābšanas stacijām – maksā stipri vairāk. Liepāju nevar salīdzināt ne ar Jūrmalu, ne Palangu. Palangā nav šāda tipa mājokļu. Īpašumu cenas Palangā vai Kuršu kāpās būtu pareizāk salīdzināt ar Jūrmalu.

Liepājā par 10 tūkstošiem eiro var iegādāties īpašumu pie jūras, bet tas būs sērijveida daudzdzīvokļu ēkā ar ne pārāk labu reputāciju. Izvēlēties salīdzinoši lētu īpašumu piejūras pilsētā jeb tomēr dārgāku kūrortpilsētā? – tas ir jautājums jau katram individuāli.”

Raksts tapis sadarbībā ar Delfi.lt

Evita Zemberga-Zakalovska

Mārketinga speciālists +37167284544 +37128232017
evita.zemberga@ober-haus.lv Gustava Zemgala gatve 76, Riga, LV-1039


Ober-Haus jaunumi