Piedāvājam dzīvokļus projektā Brīvdabas Nams

2016-07-26

Projekts Brīvdabas nams atrodas Rīgā, Bonaventuras ielā 3.  Projekta Brīvdabas nams raksturīgākās iezīmes ir līdzsvars un miers. Patīkamā aura rodas pateicoties tam, ka tas atrodas parka zonā blakus Juglas ezeram un ceļa troksnis to nesasniedz.

Vēl nesen šī projekta adrese bija Rīga, Brīvības gatve 446. Ierosinājumu piešķirt Vidzemes priekšpilsētā Bonaventuras nosaukumu ielai, kas sākas pie Brīvības gatves un iet līdz Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja teritorijai, izteikusi muzeja direktore Ilze Millersone. Šī ir jaunizveidota iela, kas Brīvības gatvi savieno ar muzeja teritorijā esošo Bonaventuras muižu. Muižiņas ēkā šobrīd atrodas muzeja administrācija.

Kas bija šis Bonaventura? Pirmoreiz Bonaventuras muiža rakstītos avotos minēta 1582. gadā, kad par tās īpašnieci kļuva Nikolausa Mollera atraitne. Viņai bija dēls Bonaventura Mollers, kurš muižu mantoja 1625. gadā. Starp citu, 1780. gadā par muižas īpašnieku kļūst Jānis Balodis (Johann Ballod), bet tas jau ir cits stāsts. 20. gadsimta sākumā muižai piederēja vairāki uzņēmumi, tai skaitā Bertelsa spirta dedzinātava un liķiera fabrika, kas atradusies netālu no tagadējās ieejas Brīvdabas muzejā. 1919. gada zemes reformā muiža tika atsavināta un kļuva par Valsts Bankas īpašumu. 1934. gadā šeit tika iekrīkota Valsts stādu audzētava. Pēc Otrā pasaules kara bijušajā muižas centrā darbojās Latvijas Lauksaimniecības universitātes Mežsaimniecības fakultāte, Berģu astoņgadīgā krievu skola un – vienīgā, kas palikusi līdz mūsu dienām – arī Brīvdabas muzeja administrācija.

Par projektu BRĪVDABAS NAMS.

Ēka sastāv no 3 stāviem ar 23 dzīvokļiem. Piemājas teritorijā izveidots parks.

Fasādes paneļi no Šveices pastiprina interesanto arhitektūras risinājumu projektā. Mājas halles un kāpņutelpas apdarei izmantots tumšs un gaiši zaļš granīts. No Itālijas atvesti koka stikla pakešu logi ar triecienizturīgiem stikliem un paaugstinātu skaņas izolāciju. Protams, mūsdienīgu komfortu nodrošina arī pazemes autostāvvietas, lifti un iebūvēti domofoni.

Dzīvokļi pieejami platībās no 59.9 līdz 186.1 kv.m. un pārdošanā tiek piedāvāti ar pilno apdari.

Dzīvokļu cena no 1220 EUR par kvadrātmetru.

Daiga Maniķe

Dzīvojamo platību speciāliste +371 67284544 +371 28232009
daiga.manike@ober-haus.lv Ropažu iela 10, Rīga, LV-1039


Ober-Haus jaunumi