Nekustamie īpašumi Ventspilī – 2022 aktualitātes.

2021-10-29

 

Ventspils nekustamo īpašumu aktualitātes 2022

nekustamie īpašumi ventspilī

Dzīvokļu, māju un zemes cenas Ventspilī

(avots: ss.com 03.03.2022)

Pārdod dzīvokļus Ventspilī:

 

Izīrē dzīvokļus Venspilī:

 

Pārdod mājas Ventspilī:

 

Pārdod zemi Ventspilī:

 

dzīvokļu piedāvājumi Ventspilī

 

Dzīvokļu tirgus Ventspilī

Ventspilī piedāvājumā dominē divistabu, trīsistabu dzīvokļi, pieprasītākie ir divu istabu un vienistabas dzīvokļi.

Lielākā daļu pircēju vēlas izmantot valsts atbalsta programmu dzīvokļa iegādei uz kredītu. Ekonomikas Ministrija un Attīstības finanšu institūcija ‘Altum” turpina atbalsta programmu jaunajam ģimenēm un jaunajiem speciālistiem līdz 35 gadu vecumam. Līdz ar to pircēji izrada interesi par dzīvokļiem labā stāvoklī ar nelielām platībām.

Sakarā ar plānveidīgo daudzdzīvokļu māju renovāciju, palielinājās interese par renovētu māju dzīvokļiem. Līdz ar to vērojams neliels cenu kāpums renovētajās mājas vai mājās, kur plānota renovācija. Dzīvokļa cenu kāpumu ietekmē arī būvmateriālu un remontu cenu palielināšanās.

Pieprasījumu pēc dzīvokļiem Ventspilī, galvenokārt, veido vietējie klienti, ka arī iedzīvotāji, kas iebrauc Ventspilī no laukiem vai citām pilsētām. Vērojamā īres dzīvokļu tirgus aktivitāte.

Dzīvokļi centra tuvumā tradicionāli vairāk pieprasīti dēļ infrastruktūras un pakalpojumu tuvuma.

Pēc Valsts Zemesgrāmatas datiem Ventspils pilsētā 2021. gada III un IV ceturksnī ir reģistrēti 53 darījumi, no tiem, no kuriem 13 ir trīsistabu dzīvokļi un 2 ir četristabu dzīvokļi..

Dzīvokļu pārdošanas cenas pilsētas daļā, salīdzināmās sērijveida ēkās ir robežās no 650 – 1050 EUR/kv.m, Staļina laika un pirmskara laika ēkām 1100-1200 EUR/kv. m., cena ir atkarīga no atrašanās vietas, ēkas projekta, celtniecībā un apdarē izmantoto materiālu kvalitātes, dzīvokļa platības, inženiertehnisko komunikāciju nodrošinājuma, piemājas teritorija labiekārtojuma u.c.

 

zemes piedāvājumi ventspilī

 

Zemes tirgus Ventspilī

Neskatoties uz salīdzinoši zemu pieprasījumu pēc apbūves gabaliem Ventspilī, pēdējo gadu laikā apbūves zemes gabalu tirgū vērojams aktivitātes pieaugums, jo bankas un kredītiestādes aktivizē nekustamā īpašuma kreditēšanu.

Pircēju iecienīts rajons ir Gāliņciems un Reņķa dārza apkārtne, Imulas un Vītolu ielas jaunais apbūves rajons, kas atrodas tuvu Ventspils centram un infrastruktūras objektiem. Iecienīts rajons ir Žažciems, kas atrodas tālāk no centra, bet tuvu Ventas upei, kā arī Tērauda ielas jaunais apbūves rajons ar jaunbūvētajām mājām, kas atrodas pie Ventspils robežas Kuldīgas virzienā un samērā attālu no infrastruktūras objektiem, bet ar lielu attīstības potenciālu tuvākā nākotnē.

Ventspilī ir plašs piedāvājuma spektrs zemes īpašumu privātmāju būvniecībai un piedāvājums pārsniedz pieprasījumu.

Platības un izmantošanas iespēju ziņā zemes gabalu cenas zemes gabaliem ar platību 500 līdz 2500 m2, vidēji ir ~ 5 – 20 EUR/m2.

Dārza māju apbūves zemes gabalu cenas Ventspilī, ir vidēji 1-5 EUR/m2, bet pārējās teritorijās salīdzināmās ar vērtējamā zemes gabala atrašanās vietu, atkarībā no platības, atrašanās vietas, pieejamām komunikācijām un apkārtējās infrastruktūras, ir robežās vidēji 1,50 – 3 EUR/m² par lielākām un nesadalītām zemes platībām, kas bieži vien ir bez pieejamām centralizētajām komunikācijām un attīstītas infrastruktūras.

 

mājas cenas ventspilī

 

Mājokļu tirgus Ventspilī

Bankas un kredītiestādes turpina nekustamā īpašuma kreditēšanu, kas pozitīvi ietekmē darījumu skaitu Ventspilī. Individuālo dzīvojamo māju un individuālās apbūves zemes gabalu tirgus aktivitāte turpinās gada sākuma līmenī. Pieprasītākie dzīvojamo ēku īpašumi ir cenu kategorijā no EUR 70 000 – EUR 120 000.

Sakarā ar dzīvokļu cenu pieaugumu renovētajās daudzdzīvokļu mājās Ventspilī, pircēji dod priekšroku nelielas remontējamas mājas iegādei, kas ļauj mazināt ekspluatācijas izdevumus, vienlaicīgi palielinot dzīves komforta līmeni.

Kā pozitīvo faktoru var minēt, ka Ventspilī vērojama tendence nekustamā īpašuma cenu nelielam pieaugumam. Individuālo dzīvojamo māju cenas galvenokārt ir atkarīgas no atrašanās vietas, ēku tehniskā stāvokļa, pieejamajām komunikācijām, apkārtējās infrastruktūras un zemes gabala lieluma.

Potenciālie pircēji ierēķina mājas ekspluatācijas izdevumus, degvielas patēriņu un izvēlas mājas tuvāk pie infrastruktūras un pakalpojumu objektiem.

 

Ventspils pilsētas jaunumi

Nodota ekspluatācijā jauna biroja ēka Ventas upes krastā- Zinātnes centrs “VIZUM”- 6,5 tūkstoši kvadrātmetru platībā. Atklāšana gaidāma maijā.

Turpinās daudzdzīvokļu māju renovācija un pagalmu labiekārtošana.

Ventspils brīvdabas muzejā, tiek būvēta jauna ēka muzeja administrācaijai un izstāžu zālei.

Tiek atjaunotas ēkas pilsētas vecpilsētas daļā. Ēku kompleksa restaurācija Akmeņu ielā 5 un Lielā ielā 16. Top Digitālais transformācijas centrs.

Teik atjaunots ielu apgaismojums, izveidoti jauni veloceliņi, izveidotas jauni pazemes atkritumu konteineri dzīvojamo ēku pagalmos. Pilsētas sabiedriskais transports dalēji ir pārgājis uz elektrobusiem.

Ober Haus nekustamo īpašumu piedāvājumi Ventspilī:

ventpils majas dzivokli ober haus

 

 

 

Kontakti

Ja vēlaties veikt nekustamo īpašumu vērtēšanu vai pārdošanu, lūdzu sazinieties ar mūsu Ventspils filiāles darbiniekiem:

 

Sandra Sakniņa

Tel.: 22 016 570,

E-pasts: sandra saknina@ober-haus.lv

Diāna Frīdenberga

Valdes priekšsēdētāja +37167284544 +37128232001
diana.fridenberga@ober-haus.lv Ieriķu iela 5, Riga, LV-1084


Ober-Haus jaunumi