Nekustamie īpašumi Daugavpilī – 2022 aktualitātes

2022-05-03

Pērc vai pārdod dzīvokli, māju vai zemi Daugavpilī.

pārdod dzīvokli daugavpilī

Dzīvokļu, māju un zemes cenas Daugavpilī

(avots: ss.com 27.04.2022)

Pārdod dzīvokļus Daugavpilī:

 

Izīrē dzīvokļus Daugavpilī:

 

Pārdod mājas Daugavpilī:

 

Pārdod zemi Daugavpilī:

 

dzivoklu tirgus sigulda cenas

Dzīvokļu tirgus Daugavpilī

Daugavpilī piedāvājumā dominē divistabu dzīvokļu pārdošana (67 aktīvie sludinājumi uz 28.04.2022.). Plašs piedāvājums ir arī vienistabu un trīsistabu dzīvokļiem, taču četristabu piedāvājums ir mazāks. Pieprasītākie ir divistabu un vienistabas dzīvokļi.

Līdz ar inflāciju un būvmateriālu cenu pieaugumu, palielinās iedzīvotāju vēlme iegādāties dzīvokļus labā stāvoklī, mēbelētus/ pusmēbelētus.

Daugavpilī nav liels renovēto māju skaits, tāpēc iedzīvotājiem ir arī svarīgs mājas tips un potenciāli patērējamā summa uz apkures rēķiniem, kas šajā gadījumā būs lielāks agrāk uzceltajām ēkām, piemēram, pirmskara laikā vai padomju laikos, kā arī tā saucamajām “hruščo”kām” .

Pieprasījumu pēc dzīvokļiem Daugavpilī, galvenokārt, veido vietējie klienti, uzņēmēji, ka arī iedzīvotāji, kas iebrauc Daugavpilī no citām pilsētām vai reģioniem. Vērojama īres dzīvokļu tirgus aktivitāte, taču arī iegāde, izmantojot iespēju aizņemties kredītu uz ilgāku laika periodu.

Visvairāk pieprasīti ir divistabu, trīsistabu dzīvokļi. Pieprasījumus lielākoties veido jaunās ģimenes ar bērniem, kā arī tie, kuri ir pārvākušies dzīvot uz Daugavpili no citām Latvijas pilsētām, novadiem.

Daugavpilī pieprasījumu rada dzīvokļi daudzīvokļu mājām, kur ir veikti nosiltināšanas darbi, atjaunoti balkoni un/ vai atjaunotas kāpņutelpas un ielikti plastikāta logi tajās.

Liels piedāvājumu skaits ir Jaunās Forštates apkaimē un Ķīmijā, piemēram, Stāvajā, Zeļinska, Aizpilsētas, Cialovska, Rēzeknes ielā un citās apkaimju ielās.

Cietoksnī un pilsētas centrā ir liels pieprasījums pēc dzīvokļu īres, pirkšanas. Cietoksnī pēdējā laikā ir pieaudzis pieprasījums pēc dzīvokļiem, jo tā teritorija tiek attīstīta un tiek veidota ģimenēm draudzīga vide. Šobrīd tur ir ne tikai Marka Rotko mākslas centrs, bet arī izveidota Daugavas promenāde gar Cietoksni, atklāts Inženieru arsenāls un ķeramiķa Pētera Martinsona vārdā nosauktā galerija – Martinsona māja, kā arī turpmāk ir plānoti attīstības darbi šajā apkaimē. Savukārt pilsētas vēsturiskajā centrā ir gan pieejamība dažādām izglītības, kultūras iestādēm, kā arī tirdzniecības centriem, neskatoties uz to, centrs ir arī pietiekami kluss, kas veido šo pieprasījumu pēc dzīvokļu iegādes/ īres.

Pilsētas vēsturiskajā centrā (18 dzīvokļi) un Cietoksnī (1) dzīvokļu cenas ir visaugstākās, jo arī pieprasījums un pilsētvides attīstība ir visaugstākā. Cenu diapazons ir no 16 900 eiro līdz 79 900 eiro. Savukārt zemākās cenas Daugavpilī ir novērojamas Križu apkaimē, sākot no 10 000 eiro 2-istabu dzīvoklis, kas atrodas vistālāk no pilsētas centra (aptuveni 12 km). Līdz ar apgrūtināto pieejamību un attālumu, samazinās arī tirgus vērtība. Līdzīga situācija ir ar tā saucamo Neredzīgo ciematu, Čiekura ielu, kur dzīvokļ tiek pārdoti, sākot no 11 200 eiro. Arī Ķīmijas un Jaunās forštates apkaimē cenas ir zemākas, kas varētu korelēt ar lielo piedāvājumu skaitu – cenas sākot no 11 500 eiro.

privātmājas siguldā

Mājokļu tirgus Daugavpilī

Tiek pārdoti mājokļi Daugavpils apkaimēs. Bieži dominē pārdošanas piedāvājumi ar ½ vai 1/3 mājas. Ja pārdod pusi no mājas, lielākoties tas ir viens stāvs, taču, ja pārdod visu mājokli, tad visbiežāk tās ir divstāvu.

Pircēji meklē mājas, kas ir jaunbūves. Pieprasījums lielākoties ar papildus zemes platību īpašumā. Pieprasījums pēc mājokļu iegādes Daugavpilī ir dažādām nekustamo īpašumu kompānijām, ne tikai no iedzīvotāju puses. Pircēji meklē mājokļus, kas ir arī dalāmi ar kādu jeb pusi no celtnes.

Mājokļu pārdevēji piedāvā iegādāties īpašumu gan mēbelētu, gan nemebelētu, kā arī ar tikko veiktu remontu, tāpat arī bez. Cenu diapazons mājokļiem ir sākot no 7 500 eiro līdz 560 000 eiro. Savukārt platība īpašumiem ir 30 – 2500 kvadrātmetriem.

Grīvas apkaimē ir salīdzinoši vairāk nekustamo īpašumu piedāvājumu, kā arī Jaunbūves apkaimē.

Nekustamos īpašumus lielākoties vēlas pirkt Grīvā, Ruģeļos un Stropos, kas atrodas nostāk no pilsētas centra.

Dārgākie īpašumi tiek pārdoti Daugavpils pilsētas centrā, kur visu veidu īpašumiem cena ir augstāka, kas var būt saistīts gan ar pakalpojumu pieejamību, gan ar atrašanās vietu – vēsturisko centru. Mājokļu cenas pieaug līdz ar ūdenstilpju pieejamību blakus, piemēram, Daugavas krastā. Savukārt zemākas cenas īpašumiem ir Grīvas apkaimē, kas var tikt pamatots ar māju stāvokli, kā arī ar attālumu no pilsētas centra. Arī Stropos, pie Daugavpils un Augšdaugavas novada robežas var novērot zemākas cenas mājokļiem, kas ir pamatojams ar attālumu un pakalpojumu pieejamības ierobežojumiem.

zeme siguldā cena

Zemes tirgus Daugavpilī

Dominē zemes īpašumi, kuri ir domāti mājokļu vai citu īpašumu izbūvei, kā arī ar pievienoto adresi un komunikācijām. Pārdod arī zemi tirdzniecības ēkām, piemēram, jaunajiem uzņēmējiem.

Visvairāk pieprasītie ir zemes gabali privātmājas celtniecībai, kā arī tuvumā kādai ūdenstilpei.

Zemes platība ir robežās no 307 m2 līdz 2 ha. Cenu diapazons ir 4 000 eiro līdz 280 000 eiro, kas mazāk ir saistīts ar zemes atrašanās vietu par pārdodamās zemes platību.

Interese ir palielinājusies un pircēji meklē zemi lielākoties ar iespēju tās apbūvei.

Vairāk piedāvājumu zemes iegādei ir Jaunajos Stropos (5), Vecajā Forštatē un Viduspoguļankā

Lielākās īpašumu cenas ir pilsētas centrā, Jaunajos Stropos un Vecajā Forštatē, kas ir saistāms ar zemes platību un ūdenstilpju pieejamību. Savukārt pilsētas centrs ir vieta, kur visi nekustamie īpašumi ir dārgāki, salīdzinot ar visām citām pilsētas apkaimēm. Lētākās zemes cenas ir novērojamas Grīvā un pārdaugavā, kas saistāms gan ar pakalpojumu pieejamību, gan ar pārdodamo platību.

 

Daugavpils pilsētas jaunumi

Gaismas ielā 7, Ruģeļos, ir tikko atjaunota daudzstāvu dzīvojamā māja ar kopējo platību 8707,10 m2. Tajā atrodas 135 dzīvokļi, kurus plānots piešķirt speciālistiem, daudzbērnu ģimenēm un citiem rindā esošajiem Daugavpils iedzīvotājiem.

Tikko ir atjaunots Daugavpils cietokšņa vēsturiskais pulvera pagrabs, to pārveidojot par Daugavpils Marka Rotko mākslas centra izstāžu sektoru, kas ir veltīts keramiķa Pētera Martinsona daiļradei. Atjaunota ir arī Inženieru arsenāla ēka Daugavpils cietoksnī, kas tika celta 1840.-1845. gadā. Ēkas galvenais mērķis ir darboties kā tehnikas un industriālā dizaina centram. Atjaunota ir arī vēsturiska ēka izīrēšanai Daugavpils centrā, Ludviga namā (18. novembra iela 7). Atjaunošanas darbos iekļauti jauni inženierkanāli, renovētas koka grīdas, logi, u.c. īpašības, kas ļauj pilnvērtīgi dzīvot atjaunotajā ēkā.

Katru gadu tiek apstiprināts pašvaldības budžeta ietvaros pagalmu un ceļa remonti.

https://www.daugavpils.lv/pilseta/iedzivotajiem/stavvietu-un-pagalmu-atjaunosanas-plans

Pilsētas teritorijā aktīvi tiek veikti dažādi ceļu remonti. 2021. gadā tika veikti Cietokšņa ielas atjaunošanas darbi un tramvaja līnijas atjaunošana no Parādes ielas līdz Cietoksnim. Pabeigta Cietokšņa promenāde, kas vijas gar Daugavu no dzelzceļa tilta līdz futbola stadionam. Tikko ekspluatācijā ir nodots Bruģu ielas promenādes skatu laukums.

Plānots: Jauna tramvaja līnijas būvniecība pa Stacijas ielu līdz Cietoksnim (ar tuneli zem dzelzceļa) un Vaiņodes ielai, kur plānots savienot 1. tramvaja maršrutu ar 3. tramvaju.

https://www.daugavpils.lv/pilseta/par-daugavpili/pilsetas-zinas/izmainas-pasvaldibas-dzivoklu-ires-maksa-laus-produktivak-sniegt-palidzibu-majokla-jautajuma-risinasana – par izmaiņām pašvaldības dzīvokļu īres maksā

https://www.daugavpils.lv/pasvaldiba/aktualitates/zinas/sogad-plano-pardot-izsole-vairakus-zemesgabalus-vecaja-forstate – izsolē plānots pārdot vairākus zemesgabalus Vecajā Forštatē

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/daugavpili-iekustina-rindu-uz-pasvaldibas-dzivokliem.a444851/ – par pašvaldības dzīvokļu izsoli Gaismas ielā 7

Ober Haus nekustamo īpašumu piedāvājumi Daugavpilī

pārdod māju daugavpilī

 

Kontakti

Ja vēlaties veikt nekustamo īpašumu vērtēšanu vai pārdošanu, lūdzu sazinieties ar mūsu Daugavpils filiāles darbiniekiem:

Inta Ruskule

E-pasts: inta.ruskule@ober-haus.lv

Telefona nr.: +371 26 187 086

Diāna Frīdenberga

Valdes priekšsēdētāja +37167284544 +37128232001
diana.fridenberga@ober-haus.lv Ieriķu iela 5, Riga, LV-1084


Ober-Haus jaunumi