Kas šobrīd notiek Baltijas galvaspilsētu nekustamā īpašuma tirgū?

2020-05-14

Analizējot notiekošo nekustamo īpašumu tirgū, redzams, ka situācija ir ļoti līdzīga un var pat teikt, ka identiska ne tikai Baltijas vastu galvaspilsētās, bet arī citās Eiropas valstīs.

Kopš marta, visās Baltijas galvaspilsētās vērojama mājokļu tirgus aktivitātes samazināšanās. Salīdzinot ar mēneša vidējo rādītāju 2019. gadā, prognozētais noslēgto dzīvokļu darījumu skaits 2020. gada aprīlī Viļņā samazināsies par 23%, Rīgā par 47% un Tallinā par 44%, taču precīzs darījumu skaits tiks aplēsts tikai pēc dažiem mēnešiem. COVID-19 dēļ noteiktie ierobežojumi ir apstādinājuši lielu daļu iepriekš plānotos mājokļu iegādes procesus, tāpēc šāds noslēgto darījumu skaita samazinājums ir tikai loģisks.

Ne tikai aprīlis, bet, visticamāk, arī šī gada maijs būs raksturojams ar zemu tirgus aktivitāti un ir iespējams, ka šajā mēnesī tiks reģistrēta viena no zemākajām tirgus aktivitātēm pēdējo desmit gadu laikā. Mājokļu tirgus, cerams, pamazām atveseļoties tikai šī gada otrajā pusē, kad iedzīvotāji pamazām atgriezīsies ierastajā dzīves ritmā un bizness darbosies aktīvāk, līdz ar ko arī pircējos atgriezīsies interese par nekustamā īpašuma tirgu. Protams, daudzi īpašumu pārdevēji un nekustamo īpašumu kompānijas ir spējušas ātri reaģēt uz situāciju un ieviesušas īpašumu attālinātu prezentāciju, izmantojot mūsdienu tehnoloģiskās iespējas. Tomēr mājokļa izvēlē liela nozīme ir reālām sajūtām un konservatīvāk noskaņoti klienti atliek šo procesu uz brīdi, kad būs iespējams īpašumu pietiekami droši apskatīt klātienē.

Taču šobrīd daudz kas ir atkarīgs no kopējās iedzīvotāju uzvedības un turpmākās piesardzības, lai rudens neatgrieztos ar jaunu slimības uzliesmojuma vilni, kā arī, protams, no turpmākās banku politikas, attiecībā uz hipotekāro kredītu izsniegšanu.

Evita Zemberga-Zakalovska

Mārketinga speciāliste +371 67284544 +371 28232017
evita.zemberga@ober-haus.lv Gustava Zemgala gatve 76, Rīga, LV1039


Ober-Haus jaunumi