Īpašumu Latvijas reģionos pērn ar “Swedbank” aizdevumu iegādājās vairāk nekā 1400 ģimeņu

2019-03-18

Lai gan nekustamā īpašuma darījumi Rīgā un tās apkārtnē arvien dominē, interese par īpašuma iegādi neapsīkst arī ārpus šī reģiona, piemēram, īpašuma iegādei 50 kilometru rādiusā aiz Rīgas “Swedbank” pērn izsniedza vairāk nekā 1400 aizdevumu.

Pēc bankā vēstītā, visbiežāk iedzīvotāji izvēlējušies iegādāties mājokli kādā no Latvijas novadiem bez pirmās iemaksas, vidējai aizdevuma summai veidojot 11 000 eiro. Izmantojot iespēju iegādāties īpašumu vērtībā līdz 20 000 eiro bez pirmās iemaksas vai ķīlas, 2018.gadā iedzīvotāji ar “Swedbank” aizdevumu iegādājušies kopumā 351 īpašumu novados, 237 īpašumus reģionu mazpilsētās un ciemos, kā arī 167 īpašumus reģionu pilsētās. Starp populārākajiem novadiem bija Rēzeknes, Limbažu, Kocēnu, Dobeles un Rojas novads.

Savukārt, izmantojot iespēju saņemt aizdevumu bankā ar nodrošinājumu, visvairāk īpašumu iegādāti reģionu pilsētās (274), kam seko īpašumu iegādei reģionu mazpilsētās vai ciemos (193) un novados (180).

“Kopumā redzam, ka pieprasījums pēc īpašuma laukos vai pilsētu apkārtnēs pieaug. Pamatā to veido Rīgas reģionā vai citās Latvijas lielākajās pilsētās dzīvojošas ģimenes, kuras vēlas pārcelties uz dzīvi ārpus pilsētas, taču tajā pašā laikā paliekot rokas stiepiena attālumā no pilsētas dzīves. Vēl daļa vēlas iegādāties lauku īpašumus kā brīvdienu mājas, kā arī, palielinoties iespējai strādāt attālināti, daudzas ģimenes ir gatavas pilnībā pārcelties uz dzīvi lauku reģionos un izmantot iespēju strādāt no mājām. Šīs ģimenes labprāt iegādājas lauku īpašumu ainaviskās vietās ar labi uzturētām, pilnībā vai daļēji rekonstruētām dzīvojamām mājām, ar ērtu piebraukšanu, kā arī neremontētas, autentiskas dzīvojamās mājas, kuras tiek iegādātas, lai pakāpeniski pašu spēkiem tās laika gaitā sakārtotu,” sacīja “Swedbank” Hipotekārās kreditēšanas jomas vadītājs Normunds Dūcis.

Viņš arī norādīja, ka, izvērtējot esošo piedāvājumu, pieejamākas ir pilnība neremontētas lauku mājas, kamēr labi uzturētu, pilnībā vai daļēji rekonstruētu dzīvojamo māju piedāvājums ir ierobežots un nereti pieprasītā cena ir krietni augstāka, nekā tā, ko gatavs maksāt pircējs par attālākā reģionā esošu īpašumu.

“Mēs kā banka šajos gadījumos aicinām iedzīvotājus izvērtēt visas investīcijas, ko prasa lauku māja, apzināt nepieciešamos ieguldījumus vēl bez īpašuma iegādes cenas. Tas ļaus izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem pēc darījuma noslēgšanas, jo kā paša pircēja, tā arī bankas vēlme ir uzturēts un apdzīvojams miteklis, nevis galvassāpes un papildus līdzekļu meklēšana klientam. Ja pēc rūpīgas cilvēka ienākumu analīzes un izraudzītā mājokļa izpētes ir saprotams, ka šis darījums būs cilvēka dzīves kvalitāti ilgtermiņā uzlabojošs, tad īpašuma atrašanās vieta ārpus galvaspilsētas nebūs arguments, lai aizdevumu cilvēkam atteiktu. Proti, bankā nav tādas Latvijas kartes, kurā kāds ar cirkuli būtu apvilcis “kreditēšanas robežu” n-kilometru rādiusā ap Rīgu,” teica Dūcis.

Avots: LETA

Evita Zemberga-Zakalovska

Mārketinga speciālists +37167284544 +37128232017
evita.zemberga@ober-haus.lv Gustava Zemgala gatve 76, Riga, LV-1039


Ober-Haus jaunumi