Ēka nodota ekspluatācijā!
“Goldingena Rezidence” ir piecu stāvu ēka Āgenskalnā, kas atrodas starp Kuldīgas un Gregora ielām, kas ir kluss un zaļš Āgenskalna rajons. “Goldingena Rezidences” māja ir celta 20. gs. sākumā, būvniecības buma laikā, pēc arhitekta Bernharda Bīlenšteina projekta, tas sākotnēji tika sauktas par Pētera Namu. Projekta izstrādē ir piedalījies slavenais arhitekts Reinholds Georgs Šmēlings, kurš ir neskaitāmu Rīgas sabiedrisko un dzīvojamo ēku autors. Nama būvniecība tika pabeigta 1912. gadā, kas bija viens no nozīmīgākajiem posmiem visā Rīgas pilsētas attīstības vēsturē.
Ēkā kopumā ir 36 dzīvokļi dažādās platībās, no vienas līdz četrām istabām, ar kvalitatīvu, pilnu iekšējo apdari. Ēkas nesošā konstrukcija ir māla ķieģeļu mūra sienas. Ēkas pamatstāvos ir PVC divkarmeru logi, bet ēkas 5. stāvā - Velux koka/alumīnija logi un franču balkoni. Katram dzīvoklim ir atsevišķi siltuma, ūdens un elektrības patēriņa skaitītāji.
Vēsturisko faktu pārzinātāji noteikti zina, ka Kuldīgas vēsturiskais nosaukums reiz bijis Goldingena, un zina arī to, ka par godu burvīgajai pilsētai ir nosaukta kāda iela Āgenskalnā. Iela, kurai ir lieliska atrašanās vieta rajona ietvaros, jo vasarā tā ir zaļuma ieskauta un, salīdzinot ar rosīgo, blakus esošo Slokas ielu, tā ir mierīga un klusa. Ielu rotā Āgenskalnam raksturīgā vēsturiskā apbūve privātmāju un mazstāvu ēku izpildījumā.
Kuldīgas ielas iedzīvotājiem brīvdienās iecienītākā vieta noteikti ir radošais Kalnciema kvartāls, LU Botāniskais dārzs, Uzvaras parks, Māras dīķis, Daugavas promenāde, Nordeķu parks un Dzegužkalns. Savukārt velo braucējiem nodrošināta ērta un droša nokļūšana gan līdz Rīgas centram, gan arī līdz pašai kūrortpilsētai Jūrmalai.
Rīgā reti kur vienkopus var atrast tik daudz arhitektūras šedevru kā Āgenskalnā. Un “Goldingena Rezidence” ir viens no tiem - nama dzīvokļi patiks tiem, kuri lūko pēc neparastākiem un oriģinālākiem risinājumiem, kādus nevar nodrošināt standarta jaunbūves. Šī nama neparastums slēpjas ne vien vēsturiskajās vēsmās, bet arī dzīvokļu plānojumos - gandrīz katram dzīvoklim tas ir oriģināls un atšķirīgs, savukārt diviem dzīvokļiem ir pat atsevišķa ieeja no pagalma puses. Tāpat arī dažiem dzīvokļiem vannas istabā ir logs, kā arī mājā pieejamas plašas noliktavas telpas ar ķieģeļa atsegumiem un logiem, kas rada vīna pagraba efektu.
Āgenskalnā sadzīvo dažādu laikmetu arhitektūras stili: klasicisms, eklektika, jūgendstils, un nacionālais romantisms, ko papildina arī padomju laika un mūsdienu arhitektūras paraugi. Pati Kuldīgas iela iemieso mieru, harmoniju un ir lieliska vieta tiem rīdziniekiem, kas sapņo dzīvot Āgenskalnā.
Viena no labākajām vietām, kur dzīvot Rīgā – tas ir Āgenskalns. Vieni no labākajiem mājokļiem Āgenskalnā – “Goldingena Rezidencē”!